بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان های آذرشهر، عجب شیر و اسکو

به گزارش وبلاگ دانشگاه، تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت به همراه دکتر طالبیان مشاور اجرایی خود، صبح چهارشنبه، سیزدهم اسفند ماه به منظور بررسی فرایند ارائه خدمات در بیمارستان ها و بررسی پروژه های توسعه ای حوزه درمان به استان آذربایجان شرقی سفر کردند.

بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان های آذرشهر، عجب شیر و اسکو

به گزارش وبدا، قاسم جان بابایی در آغاز سفر یکروزه به این استان از بیمارستان مردانی آذر بازدید کرد.

وی همچنین ضمن حضور در مرکز آموزشی درمانی قلب شهید مدنی از بخش های آنژیوگرافی، آی سی یو نوزادان و مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قطب آذربایجان نیز بازدید کرد و با کادر درمان و پزشکان این مجموعه به گفت وگو نشست.

بازدید از بیمارستان های آذرشهر، عجب شیر و اسکو از برنامه های دیگر سفر معاون درمان بود.

دکتر جان بابایی در بازدید از بیمارستان در حال احداث شهرستان عجب شیر با بیان اینکه این بیمارستان پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است خاطر نشان کرد: بیمارستان های عجب شیر و آذرشهر تقریبا در مراحل خاتمهی است و با این روندی که درحال اجراست قابلیت اتمام پروژه تا خاتمه سال را دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بخشی از تجهیزات این بیمارستان فرستاده شده است افزود: تا خاتمه امسال تمام تجهیزات را خواهیم فرستاد و با تکمیل کارهای فیزیکی انشاالله هر دو بیمارستان های عجب شیر و آذر شهر در بهار سال 1400 قابل بهره برداری خواهد بود.

وی ادامه داد: بیمارستان عجب شیر یکی از بهترین بیمارستان ها از نظر طراحی و نوع مصالح استفاده شده در ساخت فیزیکی است و این بیمارستان جدید با امکانات جدید تجهیز خواهد شد.

همچنین در این سفر بیمارستان خیریه شهر جدید سهند نیز با 300 تختخواب با حضور دکتر جان بابائی و جمعی از مسئولین استانی و دانشگاهی کلنگ زنی شد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین گفت: نبود یک مرکز درمانی و بهداشتی مناسب در شهر جدید سهند، مردم ساکن در آن را رنج می داد که خوشبختانه با آغاز به کار احداث این بیمارستان، در آینده ای نه چندان دور شاهد خدمات سانی مناسب به مراجعین در این مرکز خواهیم بود.

وی با قدردانی از خیر احداث کننده این بیمارستان نیز ابراز کرد: وزارت بهداشت نیز آمادگی خود را برای تجهیز و جذب پزشک در این بیمارستان اعلام می کند.

وی افزایش تعداد تخت های بیمارستانی را یکی از مهم ترین سیاست های وزارت بهداشت برشمرد و اعلام کرد: افزایش احداث پروژه های بیمارستانی، امنیت روانی قابل قبولی برای مردم ایجاد می کند و خوشبختانه تمامی زیرساخت های لازم برای تشخیص بیماری کرونا و جهش های آن در کشور فراهم شده است.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی از استان های پیر و سالمند کشور محسوب می شود ابراز کرد: تعداد مبتلایان به بیماری هایی همچون فشار خون و دیابت در این استان، بیشتر است و بر همین اساس باید بیشتر مراقب سالمندان و افراد مسن بود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با قدردانی از عملکرد مدیران استان در مدیریت خوب بیماری کرونا گفت: همراهی مردم و درایت مسئولان استانی باعث شد که روزهای بسیار سخت کرونایی در این استان، خاتمه یابد.

گفتنی است در این سفر محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و دکتر ناصر صفائی، رییس مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی شهید مدنی تبریز نیز در این بازدید، معاون درمان وزارت بهداشت را همراهی کردند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان های آذرشهر، عجب شیر و اسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان های آذرشهر، عجب شیر و اسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید