بیانیه تند گل گهر در انتقاد از فهرست تیم ملی

به گزارش وبلاگ دانشگاه، لیست تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد و در آن نامی از بازیکنان گل گهر به عنوان یکی از تیم های بالانشین جدول رده بندی دیده نشد. در بین بازیکنان گل گهر تصور می شد که سعید صادقی، ستاره این فصل لیگ برتر فوتبال که با 7 گل و 8 پاس گل، تاثیرگذارترین بازیکن لیگ است، به تیم ملی دعوت گردد، اما این اتفاق نیفتاد. به همین علت باشگاه گل گهر در بیانیه ای به این تبعیض اعتراض کرد:

بیانیه تند گل گهر در انتقاد از فهرست تیم ملی

برای نوشتن از آنچه که بر باشگاه گل گهر سیرجان در فصل جاری فوتبال ایران تحمیل شد، ساعت ها وقت ضروری است. از کسرِ ناعادلانه هفت امتیاز و اشتباهات مکرر و ادامه دار داوری گرفته تا عدم دعوت از بازیکنان شایسته و آماده گل گهر به تیم ملی که علامت سوال های متعددی را برای طرفداران این تیم ایجاد نموده است.

در همه جای جهان ملاک دعوت بازیکنان به تیم های ملی فوتبال، عملکرد و آمادگیِ یک بازیکن در زمین مسابقه است. در واقع آمار و ارقام بازیکنان در طول یک فصل و اندازه تاثیرگذاریِ آن ها در نتایج تیمی که در آن مشغول به بازی هستند، می تواند اصلی ترین ملاک برای قرار گرفتن آن ها در فهرست تیم ملیِ یک کشور باشد. اگر نگاهی به آخرین فهرست ارائه شده تیم ملیِ فوتبال ایران برای انجام بازی های مقدماتی جام جهانی بیندازید، متوجه این تناقض خواهید شد که در تفکر کادرفنی تیم ملی، این ملاک مهم به شکلی وارونه جلوه نموده است، که جای بسی تأسف دارد.

تیم فوتبالِ گل گهر سیرجان در فصل جاریِ فوتبال ایران، یکی از برترین و آماده ترین تیم های لیگ برتر بوده است، و اگر به ناحق آن هفت امتیاز را از این تیم کسر ننموده بودند، قطعا در کورس قهرمانی قرار داشت. حتی پس از این اتفاق نیز که فشار های روحی و روانی حاصل از آن، می توانست منجر به فروپاشی شاکله تیم فوتبال گل گهر گردد، باز هم این تیم و علیرغم اشتباهات ادامه دار داوری با صلابت به جمع مدعیان لیگ برگشت تا این امر اثبات کند که باشگاه گل گهر در راستا حرفه ای شدن، قدم های خود را به درستی برداشته است.

حال چگونه است که در فهرست تازه تیم ملی، نام هیچ بازیکنی از تیم گل گهر دیده نمی گردد؟ بازیکنان سکونشین، نیمکت نشین و حتی مصدوم دعوت می شوند، اما از سعیدصادقی که با ثبت هفت گل و هشت پاس گل و آمار خیره کننده در اندازه دوندگی، تاثیرگذارترین بازیکن لیگ برتر سال جاری بوده، دعوتی صورت نمی گیرد. سرمربی و کادر فنی تیم ملی چگونه می توانند به این تناقض بزرگ پاسخ دهند؟

آمار و ارقام گواهی می دهند که دیگر بازیکنان گل گهر نیز از جمله محسن فروزان، آرمین سهرابیان، امین پورعلی، علیرضا علیزاده، نویدعاشوری، زکی پور و تیکدری، جملگی در جمع برترین و آماده ترین بازیکنان لیگ برتر بوده اند. اما چون ملاک دعوت به تیم ملی ربطی به شایسته سالاری، اندازه حضور در زمین، آمادگی و عملکرد فردی نداشته، برای هیچ کدام از بازیکنان شایسته گل گهر و بعضی از تیم های خوب شهرستانی، جایی در فهرست تازه تیم ملی دیده نشده است.

اگر نام این اتفاق بی عدالتی نیست، چه عنوانی می توان روی آن گذاشت؟ پیراهن تیم ملی مقدس است و ارزش و احترام والایی دارد. اما با ارزش تر و پراهمیت تر از آن تفکری است که پشت سر این تیم قرار گرفته است. آیا در تفکر سرمربی محترم و کادر فنی تیم ملی، واژه ای به نام شایسته سالاری و در تفکر آن ها و فدراسیون فوتبال، اصلی به نام نگاه ملی وجود دارد. اگر این گونه نیست که لیگ برتر را با چند تیمی که از فشار طرفداران شان واهمه دارید ادامه دهید. اما یقین بدانید که این ناعدالتی ها خاتمه خوشی برای فوتبالِ ایران نخواهد داشت.

خبرورزشی

منبع: فرارو

به "بیانیه تند گل گهر در انتقاد از فهرست تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه تند گل گهر در انتقاد از فهرست تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید